Mikrobloguji 10.8.2008

Často mám nějakou zajímavou informaci, kterou chci sdělit světu, ale nechce se mi kvůli tomu psát článek na webu a tak většinou skončí přeposlána jen pár lidem na ICQ. Dlouho dobu jsem přemýšlel co s tím a nakonec jsem se rozhodl, že začnu mikroblogovat. Budu k tomu využívat nejznámější mikroblogovací systém Twitter. Ten nabízí desktopovou aplikaci Twitteroo, přes kterou je napsání nového příspěvku stejně jednoduché jako odeslání klasické ICQ zprávy. Nyní tedy snad nebude rozšiřovaní zajímavých informací nic bránit.

Privat Relax 12.3.2008

Do třetice je tu privát Relax. Opět se jedná o ubytování v Jedovnicích, tentokrát však v soukromí nově zrekonstruované poloviny rodinného domu. Kromě standardních informací tu naleznete opravdu velké množství fotek jak domu, tak i okolí. Nechybí ani překlad do angličtiny a němčiny. Další informace naleznete v sekci Projekty.

Ubytování v soukromí Dvořákovi 12.3.2008

Tento projekt jsem převzal prakticky už jako hotový, jen se starám o aktualizaci informací. Jde také o nabídku ubytování v Jedovnicích, ale tentokrát v podkroví rodinného domu u Dvořáků. Stránky obsahují mapku, fotografie a cenu ubytování. Další informace naleznete v sekci Projekty.

Hotel Rado 12.3.2008

Po delší době aktualizuji sekci svých projektů a prvním přidaným projektem je právě Hotel Rado. Jedná se o jednoduchou webovou prezentaci jedovnického hotelu Rado. Najdete zde základní informace jako polohu hotelu, fotky aj. Stránky jsou také přeloženy do dvou dalších jazyků a to angličtiny a němčiny. Nechybí zde ani možnost rezervace pokoje přímo z webu. Další informace naleznete v sekci Projekty.

RF AŠSK ve florbalu SŠ 26.3.2007

Připravil jsem webové stránky pro republikové finále středních škol ve florbalu. Požadavkem bylo vytvořit jednoduché stránky s informacemi a on-line přenosy z tohoto turnaje. Na tvorbu stránek bylo opravdu málo času, cca 4 dny. Doufám, že i za těchto okolností se mi podařilo zhotovit ucházející web, ostatně ohodnoťte sami www.mcr.azweb.cz. Další informace naleznete v sekci Projekty.

Trika SGWorldu 26.2.2007

Ve spolupráci s internetovým obchodem etrika.cz jsme pro vás připravily trika webového portálu sgworld s tématikou StarGate. Pokračování »

Open Jedovnice 2006 18.2.2007

Čirou náhodou jsem objevil v jedné složce několik měsíců staré fotky z jedovnického open turnaje, pokusil jsem se z nich tedy udělat nějakou fotoreportáž. Pokračování »

The IT Crowd titulky 16.2.2007

The IT Crowd je jednou z nejlepších komedií poslední doby vysílaných ve formě seriálu. Zatím byla odvysílána jedna sezóna s šesti díly. A o čem to je? Představte si velkou firmu, ve které o pc nikdo nic neví kromě dvou IT v suterénu (běžná praxe :p). Tito IT musí řešit každodenní problémy běžných uživatelů jako např. "Šňůra od pc musí být v zásuvce" nebo "PC musíte zapnout". Jednoho dne jim šéf přidělí novou vedoucí, která o pc neví také nic, a aby toho nebylo málo tak je řiditel firmy takový týmový hráč, že kvůli neshodám dokáže vyhodit i celé oddělení... Pokračovat by se dalo dál a dál, ale to bych vám zkazil všechnu srandu ;). No, abych se dostal k věci. Na internetu již vyšli dvdripy tohoto seriálu, ale nikdo pro ně nevydal žádné "inteligentně dívatelné" titulky. Rozhodl jsem se tedy provést přečasování a korektoru z již vydaných titulků. Výsledek je k nalezení na www.opensubtitles.org. Určitě se mi nepovedlo opravit vše, ale snad jsou ty největší krawiny typu 'sem pryč.

Změny na webu 9.2.2007

Pokud občas sledujete tyto stránky, mohly jste si všimnout sérií drobných změn. Jednalo se o průběžné napojování webu na mysql databázi. Díky tomu bude mimo jiné nyní mnohem jednoduší přidávání nových článků. Dále jsem také přešel na nové modernější kódování utf-8 a navíc jsem zprovoznil tak dlouho očekávaný RSS kanál. Nyní se snad i při řídké aktualizaci dozvíte o nových článcích :)

Opět nový design pro StarGate World 9.2.2007

Po dlouhé době je tu novinka ohledně sgworldu a nejde o nic jiného, než že se Jack opět rozhodl předělat již dokončený design. Pravdou však je, že nový vzhled je zase o několik řádů profesionálnější a mohlo by tedy snad jít už o poslední verzi. V brzké době začnu z návrhu designu vytvářet web. Snad se již zveřejnění sgworldu 2 konečně přiblíží :)

Design StarGate Worldu hotov! 27.9.2006

Konečně se nám podařilo vytvořit odpovídající design nového webu. Nemohu jej však ale zveřejnit, jelikož autorem je Jack a ten se rozhodl, že bude představen spolu s dokončeným webem.

Škopek kap 2006 16.8.2006

Přidal jsem článek ze Škopek kapu 2006. Obsahuje 71 fotek, tak si je užíjte :) Pokračování »

Nový StarGate World 11.8.2006

Po neustálých odkladech a přípravách jsem konečně začal pracovat na novém sgworldu.
Nakonec tvorba designu zůstala na mne, takže v současné době pracuji na jeho vytvoření v odpovídající kvalitě. Jack sice vytvořil svůj návrh designu, ale ten se mi nezdá jako to pravé. Jelikož mám i jinou práci, bude dokončení designu nějakou chvíli trvat, ale poté jej zde určitě zveřejním. Pokračování »

Miranda IM 9.6.2006

Přidal jsem článek o výborném instant messengeru Miranda. Je to můj první článek tohoto typu, proto se omlouvám za případné chyby. Pokračování »

Sekce Projekty 4.6.2006

Dokončil jsem sekci Projekty. Zatím obsahuje dva projekty a to: StarGate World a SGW Amdinistrační sekce. Tím jsou stránky kompletně předělány a nadále již bude fungovat pouze tento web.

Krajský přebor 2006 Tovačov 30.5.2006

První článek, který jsem připravil, je report z krajského přeboru minigolfového turnaje v Tovačově. Obsahuje textovou a fotografickou dokumentaci celého průběhu turnaje. :) Pokračování »

Sekce Články 30.5.2006

Trochu jsem přepracoval horní menu. Sekci Downloads nahradila sekce Články a Odkazy nahradily Projekty. Sekce Články je již plně funkční. Na sekci projekty zatím pracuji…

Sekce Programy 21.5.2006

Dokončil jsem přepracování sekce Programy. Sekce dostala nový vzhled a byly odstraněny programy, u kterých se nezachoval ani exe soubor (jak jsem již psal dříve), navíc byl ostraněn Textový editor, který neměl reálné využití. Programy GalsChat Server, GalsChat Client a Šifropad nejsou prozatím na stáhnutí, ale to napravím v brzké době.

Nový web 14.5.2006

Po delší době znovu aktualizace webu.
Předělal jsem kompletně celý web a má i novou doménu nyní www.gals.azweb.cz.

Shrnutí starších novinek 14.5.2006

Z důvodů, že některé starší novinky nejsou již pro tento web pravdivé a aktuální, vytvořil jsem pouze krátký výpis toho co jsem zde za dobu provozu napsal. Výpis je seřazen od nejnovějších událostí po ty nejstarší a jsou vynechány informace o updatech programů jako je např. GalsChat Client. Některé tyto programy již nevylepšuji a seznam updatů bude uveden v sekci s programy. Dále programy, kterým se nezachoval ani exe soubor, budou již ze seznamu definitivně vymazány.
A zde již slíbený výpis:
03.04.2005 - Začátek práce na sgworldu. (Na tom stále pracuji a ještě asi dlouho budu.)
20.03.2005 - Pokus o vytvoření počitačové simulace tamagoči. (Tohoto jsem prozatím nechal.)
XX.XX.2005 - Zprovoznění FTP serveru.
18.03.2005 - Nenávratně ztraceny zdrojové kódy starších programů.
02.12.2003 - Spuštění stránek.

Připravované

  • Logitech G15
  • Logitech MX Revolution
  • Moje Miranda

Pracuje se na

  • StarGate World 2
  • Jedovnice .NET
.

Copyright © 2003 - 2007 by Radim Kocman (Gals) | XHTML 1.1 VALID | CSS VALID | RSS 2.0 VALID | Jste . návštěvník